Bepanten Ve E Vitamini


Sponsorlu Bağlantılar

Gençleşmenin Doğal Formülü: Vitamin Kokteyli

Kozmetik veya kimyasal değil, doğal yollardan güzelleşmek isteyenlere iyi haber! C, E ve A vitaminlerinden oluşan özel bir kokteyl, çok ince iğnelerle yüz, boyun, dekolte veya ellere uygulanıyor. 15 dakika sonra gençleşmiş ve ışıl ışıl bir cilde sahip oluyorsunuz.

Vitaminlerden oluşan özel bir kokteyl, cildi gençleştirirken sağlıklı ve ışıl ışıl bir görünüm de kazandırıyor. Cilt için en iyi seçeneklerin C, E ve A vitaminleri olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Zekayi Kutlubay, tek bir seansın etkisinin iki yıl sürdüğünü belirtiyor. Dr. Kutlubay, vitamin kokteylinin içeriği ve etkisiyle ilgili sorularımızı yanıtladı:

* Cilt yenileme işlemlerinde hangi vitaminler kullanılıyor?
Cilt gençleştirmede; A vitamini, B kompleks vitaminler, C vitamini, D vitamini, E vitamini, vit PP ve K vitamini kullanılıyor. Bunların içinde en etkili olanlar C, E ve A vitaminleridir. Örneğin A vitamini, derinin üst tabakasındaki hücrelerin çoğalmasını uyarır, üst tabakadaki ölü hücrelerin dökülmesini kolaylaştırır, yeni kan damarı yapımını sağlar ve deriye sağlamlık verir. İnsan derisindeki başlıca antioksidan olan E vitamini, deriyi yaşlanmaya karşı korur. Hücrelerin bir numaralı düşmanları olan serbest radikalleri temizleyerek hücre zarını korur. C vitamini ise derinin altında yer alan ve deriye sağlamlık veren bağ dokusunun ana elemanı olan kollajenin sentezinde gereklidir. Derinin bariyer fonksiyonunu iyileştirir.

Sponsorlu Bağlantılar

*
Bu vitaminler ciltte nasıl bir etki yaratıyor?
Bu vitaminlerin her biri farklı özelliklere sahip olduğundan, öncelikle bir dermatologdan yardım alınmalı. Sorunlu ciltlerde hangi vitamin eksikliği olduğu bilinirse; bu vitamini içeren yoğun ürün kullanımı ile cilt hem sağlığını kazanır, hem de ışıl ışıl bir görünüm elde edilir. B5 vitamini olan ‘bepanthene’, derinin üst tabakasını güçlendirir ve iz kalmasını engeller. B8 vitamini olan ‘biotin’ de hücreler için büyüme faktörü olarak görev yapar.

* Vitaminler hangi bölgelere uygulanıyor?
Cildin alt tabakasına hazırlanan vitamin enjeksiyonu çok ince iğnelerle enjekte ediliyor. Amaç; hücrelerin tekrar yenilenmesini sağlamak, cildin kan damar dolaşımını artırmak, cildi canlandırmak, kırışıklıkları azaltmak ve cildi sıkılaştırmaktır. Yüz, boyun, dekolte ve ellere uygulanabilir. Uygulandığı bölgelerdeki bağ dokusunun kolajen ve elastin liflerinin yapımını artırır. Ama öncelikle hastanın cildini değerlendirmek gerekiyor. Yani; hastanın deri tipi, kalınlığı, yağlı-kuru veya karma olduğu, kırışıklıkların derinliği ve yoğunluğu, ciltte lekelerin olup olmamasına göre tedavi belirleniyor. Eğer hastanın cildi sadece vitamin enjeksiyonu değil de; botoks, dolgu, lazer vs. gerektiriyorsa; hastaya kombine bir tedavi şeması planlanıyor. Böyle durumlarda sadece vitamin karışımı değil, gerekirse hyaluronik asit ve somon DNA’sı gibi ürünler de kokteyle katılabiliyor.

15 DAKİKA SÜRÜYOR

* Uygulama ne kadar sürüyor?
İşlem 15 dakika kadar kısa sürüyor. Hazırlanan kokteyl deri altına enjekte ediliyor. Enjeksiyonda önce lokal ağrı kesici kremler uygulanıyor. Dolayısıyla hastanın ağrı hissi en aza indiriliyor.

* Belli aralıklarla tekrar yaptırılması gerekiyor mu?
İlk üç seans 10 günde bir, sonraki iki seans 15 günde bir, diğer seanslar ayda bir yapılıyor. Hastaya göre seans sayısı 6-10 arasında değişiyor. Eğer hasta isterse 3-4 ayda bir gelip yeniden uygulama da yaptırabilir.

SEVDİCAN GÜNEŞ SAĞLIK SERVİSİ

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bepanten Ve E Vitamini

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları