Bipper En Çok Tutulanı


Sponsorlu Bağlantılar

18 Bin Ytl’lik Fiorino, İlk Kez Türkiye’de Yola Çıkıyor

Tofaş fabrikalarında üretime alınan Minicargo projesinin üç farklı modeli, bugünden itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor.

Fiat Fiorino, Peugeot Bipper ve Citroen Nemo’dan oluşan üçlü model serisinde en uygun fiyatlı model 18,4 bin yeni lira ile Fiorino oldu.
80 ülkeye ihraç edilerek Tofaş’a yılda 1 milyar dolar ihracat getirisi sağlayacak olan Minicargo’nun üretimi yılda 165 bin adede kadar ulaşacak.
28 ayda geliştirilen Minicargo projesinde üçte bir pay sahibi Fiat Fiorino, İtalya’daki merkezi Torino’da uluslararası basına tanıtıldı. İlk olarak İtalya ve Türkiye’de yola çıkan Fiorino, Şubat 2008’den itibaren diğer Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Yıllık 55-60 bin müşteriye ulaşması beklenen modelin en büyük iki pazarı yine İtalya ve Türkiye olacak.
Türkiye yılda yaklaşık 10 binlik hedefiyle Fiorino’nun satış rakamlarında yüzde 17-18 pay alacak.
Yola çıkmadan deneme üretimlerinde 3 milyon kilometre yol testine tabi tutulan Fiorino’nun Avrupa’daki reklamlarında İtalyan milli kaleci Gigi Buffon rol alırken Türkiye’de farklı bir versiyon kullanılacak.
3,86 metre uzunluğu ile ticari araçlar arasında mini sınıfı ortaya çıkaran Fiorino, özellikle şehir içinde kullanılacak. Aracın ilk olarak iki oturma koltuğu bulunan cargo versiyonu satışa sunulurken Mart’tan itibaren kombi versiyonu, yıl sonuna doğru Panaroma adı verilen daha gösterişli binek versiyonu yola çıkacak.
Ancak Türkiye’deki vergi mevzuatı sebebiyle kombi versiyon 5 değil 4 koltuklu olarak düzenlenecek. Fiat Türkiye Marka Direktörü Okan Baş, “Böylece aracın yük taşıma kapasitesi insan taşıma kapasitesinden daha fazla olacak.
Fiyatı bir üst model olan Doblo’dan yüzde 10-15 daha uygun tutacağız.” dedi. Zemine gömülebilen yolcu koltuğu, Bluetooth telefon sistemi, el feneri, bagaj altına gizlenen yedek lastik gibi birçok yeniliğin yer aldığı Fiorino, 630 kg taşıma kapasitesine sahip.
ABS fren sistemi ve sürücü hava yastığı standart donanımda yer alan aracın 1.4 litrelik benzinli, 1.3 litrelik dizel motor ve bu motorla birlikte alınabilen otomatik şanzıman seçeneği var.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bipper En Çok Tutulanı

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları