Elektrik Devresi


Sponsorlu Bağlantılar

Elektrık Çarpması


Bu resim kucultulmustur. Buraya tiklayarak orjinal boyutuna cevirebilirsiniz.
Bu resim kucultulmustur. Buraya tiklayarak orjinal boyutuna cevirebilirsiniz.

Elektrik Çarpması

Sponsorlu Bağlantılar

Elektrik Çarpmasının Sonuçları

Elektrik çarpmaları her zaman olumlu ya da olumsuz sonuçlara yol açmaz. Maruz göreceğiniz zarar çarpma şiddetine ve çarpılma anında bulunduğunuz giydiğiniz şeylere göre değişir. Örneğin eğer yerler ıslak ve sizin ayağınız çıplaksa şiddetli çarpılma şiddeti artar ve daha çok zarar görürsünüz. Ama yüksek voltajlarda hiç şansınız yok. Elektrik teknisyenlerine sorduğum sorularda çok çarpıcı sonuçlar aldım. Yüksek voltlarda 1000-1500 3000 gibi yüksek voltajda elektrik çarpması yaşarsanız kesinlikle ölürsünüz. Çarpılmada bütün elektrik vücüdunuzun içinden akım hızında geçer, gözleriniz yuvalarından fırlar iç organlarınız yanıp kül olur kemikleriniz erir, sizde deri diye bir şey kalmaz ayrıca vücudumuzdaki suylada birleşen elektrik sizi daha çok zarara sokar. Bugüne kadar kurtulan olmamış denemesini de hiç biri tavsiye etmiyor.

Fotoğrafta gördüğünüz elektrik çarpmasından ölen bir insan. Bu fotoğrafa bakarsanız adamın neden öldüğünü daha iyi anlarsınız. Eğer bu yalıtkan bir kıyafet giyseydi. Ellerinde eldiven olsaydı ve tabi asker botu ya da ona benzer bir ayakkabı giyseydi şimdi aramızda olurdu.

Size bir çarpılma vakası daha yine aynı basit hatadan ölen bir kişi onunda hataları aynı gördüğünüz gibi iç organları yanmış ve yine eğer dikkatli bakarsanız tırnakları etten ayrılmış bu da elektrik çarpmalasının bir sonucudur. Eğer bir elektrik kaçağı ya da açıkta kopmuş bir kablo bir priz gördüyseniz yaklaşmayın. İşten anlayan birilerini çağırın eğer ki sizin müdahale etmeniz gerekiyorsa önce kaçağın nereden geldiğine bakın. Eldiven takmayı kesinlikle unutmayın ve mümkünse ayağınıza asker botu lastik türü bir şey giyin. Üstünüzdeki kıyafetler ise yalıtkan olsun örneğin kumaş ya da yünlü kazak giymeyin çünkü elektrik yükü buralarda birikir ve bunlar iletkendir çarpılmanın yükünü artırır. Ellerinizin ya da üstünüzün ıslak veya nemli olmamsınada dikkat edin. Eğer sorun evinizdeyse önce elektriği şalterden kesin. Evinizin tesisatlarını topraklama yapın. Kestikten sonra aletlerin fişlerini çekin. Ama en önemlisi bilmiyorsanız uzak durun
yoksa…


Hayat güzel tehlikeden uzak durun

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elektrik Devresi

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları