Fsm Köprüsü Kamyon Geçiş Saatleri


Sponsorlu Bağlantılar

Fsm Köprüsü’nde Yeni Dönem

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, FSM Köprüsü gişelerinin önünde uygulamanın başladığı saat 24.00’da basın mensuplarına bilgi verdi. Dost, ”Bu saat itibariyle nakit geçişler kapandı. OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve KGS’si olmayan geçemeyecek. Vatandaşın mutlaka OGS veya KGS abonesi olması gerekecek” dedi.

FSM Köprüsü’ndeki 6 gişeden KGS kart satışı yapılacağını, bu gişelerin sayısının kısa bir süre sonra ikiye ineceğini belirten Dost, ”Gişeden bir kez kartını alan vatandaş KGS abonesi sayılacak, kartın içine istediği kadar kontör yükleyebilecek. Bu kartı Türkiye’nin her yerindeki otoyollarda da kullanabilecek” diye konuştu.

Dost, iki gişeden yapılacak KGS satışının ise İstanbul dışından gelen ve köprüden transit geçiş yapan sürücüler için sürekli uygulanacağını bildirdi.

Sponsorlu Bağlantılar

Yakup Dost, ”Gişelerden kartla geçiş, nakit geçişe göre üçte bir daha kısa sürede sağlanıyor. Bu da köprüdeki yoğunluğun azalmasına katkı sağlayacak” dedi.

UYGULAMANIN İLK DAKİKALARI

Köprüden parayla geçişlerin sona ereceği saat 24.00’e doğru FSM Köprüsü’nde yaklaşık 100 metrelik kuyruklar oluşmaya başladı. Saatler gece yarısını gösterdiğinde gişelerin üzerindeki ”Nakit geçiş” tabelaları kaldırılarak ”KGS” ve ”OGS” tabelaları yerleştirildi.

Nakit geçişin sona ermesiyle birlikte KGS gişelerinin altısından vatandaşlara kart satışı başlatıldı. OGS veya KGS’si bulunmayan sürücüler bu gişelere yönlendirildi.

Bazı vatandaşlar uygulamadan önceden haberdar olduklarını, köprü geçişlerinin bu şekilde daha rahatlayacağını söylerken, bazı sürücüler uygulamanın gündüz saatlerinde başlamasının daha yerinde olacağını savundu.

Bu arada, köprüden transit geçiş yapan bazı kamyon sürücülerinin uygulamadan haberdar olmadıkları görülürken, bazı sürücülerin de KGS kartı almayarak OGS gişelerinden kaçak olarak köprüyü geçtikleri gözlendi.

Kuyrukları fırsat bilen bazı seyyar satıcılar da kart sırası bekleyen araç sürücülerine satış yapmaya çalıştı.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fsm Köprüsü Kamyon Geçiş Saatleri

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları