Guitar Pro 5 Nasıl Kullanılır


Sponsorlu Bağlantılar

Guitar Pro Kullanımı

Arkadaşlar şimdi gitar çalmayı öğrenmek isteyenler ya da kendini geliştirmek isteyenler için guitar-pro kullanımını anlatacağım.

http://downloads.guitar-pro.com/gp5/GP5DEMO.exe

Sponsorlu Bağlantılar

1:arkadaşlar burada gördüğünüz sizin gitarınızın telleridir.ama guitar pro’da bu tel dizilimi tersten oler yani sizin gitarınızın en alttaki(ince mi) teli burada en üstte gösterilir.

2:buradan programdan çalan şarkının hızını ayarlayabilirsiniz.eğer çok zor bi parça ile uğraşırsanız bu işinize çok yarayacaktır.

3:burası sanal klavyedir.bi parça programda çalınırken burada da ayrıyeten gösterilir.

4:buradan çalan gitarın sesini yada sesin hangi kolondan geleceğini ayarlabilirsiniz.ayrıca (acustic guitar steel) yazan yere tıkladığınız zaman gitar türünü istediğiniz bi başka türe çevirebilirsiniz(mesela akustik gitarı distortion türüne çevirebiliriz)

1:işte örnek bi tab.şimdi burada gözüken 10 rakamının anlamı gitarda alttan ikinci(si teli)’basacağımız anlamına geliyor.programın en güzel yanı space tuşuna bastığımızda bize şarkıyı hareketli olarak çalıyor ve nerede hangi telde kaçıncı perdeye basacağımızı gösteriyor.

2:burası gitarı seçeceğimiz yerdir.örnek olarak biz şimdi hakanının gitarını görmekteyiz yani onun bu şarkıda ne çaldığını görmekteyiz.eğer değiştirmek istersek alttakilerden birisine tıkladığımız zaman mesela demir demikana tıklayalım o zaman onun ne çaldığını göreceğiz.

3:burada eğer bi gitarı yalnız dimlemek istiyorsak onun tabları açıkken s işaretli yere tıklayacağız veya onun şarkının içinden çıkmasını istiyorsak m ikonuna basacağız..

Tab okuma nedir
tab okuma notanın kolaylaştırılmış halidir.tabi ben sadece bu programı örnek alarak anlatacağım.tab okumada nota diye bi olay yoktur yani öyle anlamada zorluk çektiğimiz nota işaretleri yoktur,onun yerine rakamlar vardır.yukarıdaki resimlerde gördüğümüz gibi üssten ikinci çizgini üzerinde 10 rakamı var bunun anlamı bizim gitarda alttan ikinci telde 10. perdeye basacağımızdır.eğer iki veya üç tane rakam üst üste olursa bunu anlamı onlara hepsine aynı anda basacağımızdır.

devam ediyoruz.


1:burada gördüğünüz gibi iki tele aynı anda basıyoruz.

2:burada da sanal klavye üzeride hangi notaları basıldığını gösteriyor.

3:bu xxx işaretleri palm mute anlamına geliyor yani gösterilen yerlere basaıyoruz ama sağ elimizlede gitarı susturuyoruz.

4:işaretli yerde hangi enstürmanın nerde giceğini gösteriyor.yani distortion gitar yeşil alandan itibaren devreye giriyor.eğer bi yeşil olan yere tıklatsak direk distortion gitarın şarkıya girdiği yerden başlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Guitar Pro 5 Nasıl Kullanılır

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları