Iğdırda Gece Hayatı


Sponsorlu Bağlantılar

Iğdır’da ‘hepatit’li Hayat Kadını Paniği

Iğdır’da fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 2 kadının Hepatit C virüsü taşıdığı belirlendi.
Iğdır’da fuhuş yaptıkları belirlenen yabancı uyruklu 2 kadının Hepatit C virüsü taşıdığı belirlendi. İl Sağlık Müdürü, söz konusu kadınlarla ilişkiye girenlerin, doktora başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Iğdır Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Taş, yaptığı yazılı açıklamada, fuhuşla mücadele kapsamında il merkezindeki otellerde kalan yabancı uyruklu kadınların sık sık sağlık kontrolünden geçirildiğini belirtti.

Yapılan kontroller sırasında Kırgızistan uyrukla A.J ve Azerbaycan uyruklu K.A’nın Hepatit C virüsü taşıdığının tespit edildiğini belirten Taş, bu kadınlarla ilişkiye girenlerin doktora başvurması gerektiğini kaydetti.

Sponsorlu Bağlantılar

Iğdır’da son 2 hafta içinde 27 yabancı uyruklu kadının sağlık kontrolünden geçtiğini bildiren Taş, şu açıklamalarda bulundu:

”Sağlık kontrolüne giren kadınların 7’sinde çeşitli hastalıklar tespit edildi. Hastalıklı kadınların sağlıklı kadınlara oranı yüzde 25 çıktı. Özellikle Kırgızistan uyruklu A.J. ile Azerbaycan uyruklu K.A’da, tedavisi mümkün olmayan hastalıklar tespit edildi. Hastalık taşıyan kadınlarla birlikte olan erkekler, başta kendileri olmak üzere bütün ailelerini tehlikeye atmaktadırlar.”

Fuhşa zorlanan kadınların ise 157 numaralı telefonu ücretsiz olarak arayarak ihbarda bulunabileceğini bildiren Taş, şunları kaydetti:

”Söz konusu hattı arayan kadınlar, sığınma talebinde bulunabiliyor. Ayrıca kadın zorla tutulduğu yerden emniyet güçleri tarafından kurtarılıyor. Telefonu arayan kişinin Türkçe bilmemesi ihtimaline karşı Rusça dil seçeneği de bulunuyor. Sığınma talebinde bulunan kadınların yetkili mercilerin de uygun görmesi durumunda vize süresi uzatılıyor, İstanbul ya da Ankara’daki sığınma evlerinden birine yerleştiriliyor. Hem fuhşa zorlayanlar hem fuhuş yapan yabancı uyruklu kadınlar hem de bu kadınlarla beraber olan erkekler yanlış yoldadır. Her şeyin başı sağlıktır. Sağlığımıza sahip çıkalım ve ailemizi koruyalım.”

AA

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Iğdırda Gece Hayatı

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları