İkinci El Marka Kıyafetler


Sponsorlu Bağlantılar

Bu ‘oda’da En Ünlü Marka Giysiler 10 Ytl

Beymen takım elbise 10 YTL, Zara gömlek 1 YTL, Lacoste ayakkabı 3 YTL… ‘Giysi Odası’ndaki satılık ikinci el eşyaların listesi uzadıkça uzuyor.

Yorgan, ütü, televizyon, yumurta pişirme makinesi, gece lambası, nişan elbisesi…

İTÜ Vakfı’nın Sosyal ve Kültürel Hizmetler Komitesi’nin projesiyle hayata geçen Giysi Odası’nda her marka ve her çeşit eşyayı bulmak mümkün, gelinlik bile. Bir hayırsever huzurevine yerleşirken evindeki tüm eşyaları buraya bağışlamış, hatta gelinliğini bile ‘giyen olur’ diye getirmiş. İkinci el eşya satışı yapan Giysi Odası’nın kapıları sadece İTÜ’lü öğrencilere değil, okul çalışanlarına ve dışarıdan gelenlere de açık. Projeyle hem durumu iyi olmayan öğrencilere hem eşya hem de burs sağlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

İTÜ Vakfı’na bağlı Sosyal ve Kültürel Komite ‘Giysi Odası’ projesini geçen yıl hayata geçirdi. Komite daha önce de ikinci el eşya bağışı kabul ederek, bunları ihtiyacı olan öğrencilere veriyordu. Ancak belirli bir yerleri yoktu. İTÜ Rektörlüğü’ne iletilen ‘Giysi Odası’ kabul edildi.

Fen Edebiyat Fakültesi’nin hemen yanındaki bir binada iki yıldır hizmet veren Giysi Odası, sadece pazartesi ve çarşambaları açık. Özellikle öğle yemeğine denk gelen saatlerde hareketlilik yaşanıyor ancak öğrencilerin ilgisi üniversite çalışanları kadar yoğun değil. Okul çalışanlarından Gülseren Çınar, tüm ailesini Giysi Odası’ndan giydirdiğini söylerken Mustafa Gümrah da, 10 YTL’ye aldığı Beymen takım elbiseyi hatırlatarak, “Özellikle üniversite hocaları bağış yapıyor. Onların eskisi bizim yenimiz” diyor.

Giysi Odası’nın sorumlusu ve komitenin genel sekreter üyesi Mine Tarım, Giysi Odası’na kurumsal ve bireysel bağışçıların eşya getirdiğini ve bunları da 1 YTL ile 10 YTL’ye sattıklarını söylüyor.

Tarım’ın verdiği bilgiye göre kurumsal bağışçılar yeni kıyafetler de getiriyor ancak bunların çoğu durumu müsait olmayan öğrenciler için ayrılıyor: “Buradan elde edilen gelirle öğrencilere burs sağlıyoruz. 250’ye yakın öğrenciye aylık karşılıksız 130 YTL burs veriyoruz. Konserlerden briç kurslarına, kermeslerden gezilere kadar çeşitli faaliyetlerin gelirleri, öğrencilere burs oluyor.”

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İkinci El Marka Kıyafetler

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları