İnce Kızalı Telefonlar


Samsung Cep Telefonunda İnceliğin Yeni Tanımını “ultra Serisi”yle Yapıyor

Yeni “Ultra Edition” cep telefonları daha dayanıklı ve şu ana kadar geliştirilmiş en ince tasarıma sahip

Samsung Electronics mobil iletişimi yeni bir aşamaya taşıyacak yeni Ultra serisi cep telefonlarını duyurdu. Ultra serisi Samsung’un geleceğin mobil iletişimi vizyonundaki teknoloji ve tasarım anlayışını temsil ediyor. X820 sadece 6.9 mm inceliği ile dünyanın en ince cep telefonu olma özelliğini taşıyor. 3 mega piksel kamerası bulunan D900 de 12,9 mm inceliğinde ve dünyanın en ince sürgülü kapağa sahip cep telefonu. Duyurumu en yeni yapılan D830 ise kapaklı cep telefonları sınıfında 9.9 mm inceliği ile yine dünyanın en incesi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Samsung Electronics Telekomünikasyon Birimi Başkanı Kitae Lee kullanıcı beklentilerine paralel olarak ergonomik biçimde tasarlanan ince cihazların konfor, sadelik ve farklı özellikleri mükemmel bir uyumla birleştirdiğini ifade etti: “Samsung Ultra serisi insan doğasında bulunan diğer insanlarla iletişim ihtiyacını fonksiyonel ve kolay bir şekilde karşılıyor. Pürüzsüz ve ultra ince tasarıma sahip telefonların kullanıcıların hayatına kolaylıkla adapte olacağna, dünyayla iletişim kurmalarına yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Samsung’un Ultra serisi telefonları şirketin mobil telefon pazarında liderliği hedefleyen küresel stratejisinin bir parçası. Ayrıca şirketin kullanıcıların daha ince ve daha ufak telefon taleplerini, dayanıklılık ve gelişmiş multimedya özelliklerden taviz vermeksizin geliştirme hassasiyetinin bir göstergesi.

Samsung, gelişmiş özelliklere sahip ince cep telefonlarına ilk olarak 2001 yılında SPH-N2000 modeliyle giriş yaptı. , Bu telefon sadece 9.8 mm inceliğindeydi. Söz konusu modelin gördüğü yoğun ilgiyle, Samsung kullanıcı beklentilerini karşılamak üzere farklı tasarımlara ve gelişmiş özelliklere sahip ince telefonlar geliştirmeyi sürdürdü.

The Ultra Edition 9.9 (D830) – Dünyanın en ince kapaklı telefonu
Samsung Ultra Edition 9.9 (D830) bar tipi telefonlardaki incelik ve tasarımı kapaklı telefonlara taşıyor. Sadece 9.9 mm. inceliğindeki telefon biçim ve fonksiyonun sınırlarını belirleme çabasının sonucu. Telefon 2 mega piksel kameraya ve 2.3 inç ekrana sahip. Telefonun bellek kapasitesi harici kartlarla artırılabiliyor. uMenu ve uSearch özellikleriyse telefon menü kişileştirmesini mümkün kılarak, kullanıcıların sık kullandıkları özelliklere kolay erişimini sağlıyor.

Samsung Ultra Edition 6.9 (X820) – Dünyanın en ince telefonu
Samsung’un dünyanın en incesi olan 6.9 mm. İncelikteki Ultra Edition 6.9 (X820) telefonu, şirketin pazara en ince ve en hafif telefonları sunma yönündeki kararlılığının ve liderliğinin güçlü bir göstergesi. Sadece 66 gram ağırlığında ve 6,9 mm “kalınlığındaki” ince X820, iletişim kurmanın en modern ve estetik biçimlerinden biri. X820’nin zarafeti, fonksiyonel tuş takımı ve rahatlıkla kavranabilen ergonomik tasarımıyla tamamlanıyor. Fiberglas içeren plastik sayesinde, telefon bir yandan hafiflerken, öte yandan dayanıklılığı da artıyor. X820, aktif kullanıcıların gömlek ya da kot pantolonlarının ceplerinde pratik şekilde taşınabiliyor. 2 mega piksel kamera ile kaliteli dijital fotoğraf çekilebilen telefon, doküman görüntüleyebilme ve televizyon çıkışı ile her yerde sunum yapabilmeyi de mümkün kılıyor. Geniş ekranıyla en üst düzeyde görüntüleme olanağı sunan X820’nin sade ve kullanışlı ara yüzü ile özellikler arasında rahatça dolaşılabiliyor.

Samsung Ultra Edition 12.9 (D900) – Sürgülü kapaklıların en incesi
Samsung’un en inceler kategorisindeki diğer bir modeli ise D900. Sürgülü kapakların en incesi olan bu model, rahatça kayan kapağı ile iş profesyonellerinin gözdesi olmaya aday. Yüksek performanslı, 3 mega piksellik kamerası bulunan model Türkiye’de bu yıl satışa sunulacak. İş yaşamında ihtiyaç duyulabilecek doküman görüntüleyici, televizyon çıkışı gibi özelliklerin yanı sıra Bluetooth stereo kulaklık uyumu da bulunan D900, kullanıcıların multimedya deneyimlerini zenginleştiriyor. D900’ün geniş ve 262K renkli ekranında video ve fotoğraflar rahatça izlenebiliyor. Harici microSD girişiyle de telefona ek depolama imkanı sunuyor.

Ultra Edition 9.9 – D830
GSM / GPRS (900 / 1800 / 1900MHz) + EDGE
2 Mega piksel flaşlı otomatik fokuslu kamera
Ic Ekran 2.3” 240×320 262K renk TFT ekran / Dış Ekran 0,8” 96X16 16 Gri TFT ekran
Video kayıt ve mesajlaşma (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / WMA
Bluetooth® / USB / BT Printing
Document Viewer / TV çıkışı
uMenu / uSearch / uGo / Mobile Flash
80MB bütünleşik bellek, harici bellek (microSD)
103 x 54 x 9.9 mm
85g

Ultra Edition 6.9 – X820
GSM / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900MHz) + EDGE
2 Mega piksel Kamera
1.9” 220×176 262K renk TFT ekran
Video kayıt ve mesajlaşma (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / AAC+ (e)
Digital Power Amp
Bluetooth / USB / PictBridge
Document Viewer / TV çıkışı
113x50x6.9 mm
66 g.

Ultra Edition 12.9 – D900
GSM / GPRS (850 / 900 / 1800 / 1900MHz) + EDGE
3 Mega piksel Kamera
2,1” 240×320 262K renk TFT ekran
Video kayıt ve mesajlaşma (MPEG4 / H.263)
MP3 / AAC / ACC+ / AAC+ (e)
Digital Power Amp
Bluetooth / USB / PictBridge
Document Viewer / TV çıkışı
uMenu / uGo / uSearch / uTrack
60 MB dahili bellek, harici bellek (microSD)
103,5 x 51 x 12.9 mm
85 g

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnce Kızalı Telefonlar

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları