İstanbul Ankara Otobüs Fiyatları


Sponsorlu Bağlantılar

İstanbul-ankara Arası 25 Ytl’ye İndi

İstanbul-Ankara hattında faaliyet gösteren otobüs firmaları arasındaki rekabet, lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu.

Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL’ye kadar düşürdü.

Şehirlerarası otobüs firmalarının İstanbul-Ankara hattında sürdürdükleri rekabet, bilet fiyatlarının 25 YTL’ye kadar düşmesine neden oldu. Özellikle Bolu Tüneli’nin çift yönlü olarak trafiğe açılmasının ardından, İstanbul-Ankara hattında yeni kampanyalarla müşteri çekmeye çalışan otobüs firmalarının bilet fiyatları 25 YTL ile 39 TL arasında değişiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

BİR ZAMANLAR NEREDEYSE UÇAK FİYATINAYDI

Bu arada, otobüs firmaları arasındaki rekabet lüks hizmet veren firmalar ile diğer firmalar arasındaki fiyat farkının da kapanmasına neden oldu. Ulusoy, Varan ve Boss gibi bir dönem neredeyse uçak fiyatına yakın fiyatlarla yolcu taşıyan firmalar, düzenledikleri kampanyalarla bilet fiyatlarını 33 YTL’ye kadar düşürdü. Ulusoy, yakın döneme kadan 48 YTL olan İstanbul-Ankara hattındaki tek kişilik yolcu bileti fiyatını 33 YTL’ye indirirken, aynı hatta Varan 35 YTL, Boss ise 39 YTL’den yolcu taşıyor.

BİLET FİYATI 25 YTL’YE KADAR İNİYOR

Öte yandan aralarında Kamil Koç, Hidayet, Metro, Pamukkale ve Nilüfer firmalarının da bulunduğu pek çok şehirlerarası otobüs firması, İstanbul-Ankara hattında çeşitli indirimler ve promosyonlarla yolcu çekmeye çalışıyor. Kamil Koç ve Metro Turizm, söz konusu hatta 33 YTL’den bilet keserken, Nilüfer Turizm 32 YTL, Pamukkale ve Hidayet Turizm ise 25 YTL’lik fiyatlarla hizmet veriyor.

BOLU DAĞI GÖZDEN DÜŞTÜ

Yapım aşaması uzun yıllar süren ve nihayet 23 Ocak’ta İstanbul-Ankara yönü, 7 Mayıs’ta da Ankara-İstanbul yönü trafiğe açılan Bolu Tüneli ile iki kent arasındaki ulaşım ortalama 4.4-5 saate inerken, otobüs firmaları bu mesafeyi yaklaşık 5-5.30 saatte alıyor. Tünelin faaliyete geçmesi ile Bolu Dağı’ndaki turistik dinlenme tesislerine olan ilgi oldukça azalırken, otobüs firmalarının çoğu İstanbul-Ankara arasını “express” seferlerle hiç durmadan katediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Ankara Otobüs Fiyatları

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları