Karakeçi Şenlik Resimleri


Sponsorlu Bağlantılar

Karakeçi’nin Coşkulu Şenliği

Karakeçi’nin coşkulu şenliği

‘Uluslararası Karakeçili Şenlikleri’nin 10’ncusu bugün Siverek’e bağlı Karakeçi Köyü’nde 8 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.Türkiye’nin değişik yerlerinde yaşayan Karakeçi Aşireti’ne mensup kişilerin bir araya gelmesi için geleneksel hale getirilen ‘Uluslararası Karakeçili Şenlikleri’nin 10’ncusu bugün Siverek’e bağlı Karakeçi Köyü’nde 8 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Genç kızların yöresel kıyafet defilesi yaptığı, halat çekme ve gülle atma gibi yarışların düzenlendiği şenlikte, anneler günü dolayısıyla da 3 bin kadına karanfil dağıtıldı.
Şanlıurfa, Eskişehir, Bursa, Ankara başta olmak üzere birçok kentten ve yurtdışında yaşayan Karakeçi aşireti mensubu 8 bin kişi bu sabah Siverek’e bağlı Karakeçi Köyü’ndi bir araya geldi. Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan, Diyarbakır Vali Yardımcısı Canan Hançer Baştürk, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Cici, Siverek Kaymakamı Kemal Yıldız, DP’li Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, bürokratlar ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katıldığı şenlikler saygı duruşunda bulunulup, istiklal marşı okunması ile başladı.
Şenliklerin açılışında konuşan Siverek kaymakamı Kemal Yıldız, onuncu kez düzenlenen şenliğin bölgede insanlar arasında kaynaşmayı sağlayıp, sirlik ve beraberliği pekiştirmeyi amaçladığını belirterek, “’Bu şenliklerin bir diğer amacı da, geçmiş mirası gelecek nesillere bırakmaktır. Atatürk’ün, ‘Geçmişini bilmeyen milletler, başka milletlere yem olurlar’ sözünden hareketle, bu şenlikler gelecek nesillere kültür mirası olarak kalacaktır” dedi.
Konuşmaların ardından halat çekme ve gülle atma yarışmaları yapıldı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Vali Yusuf Yavaşcan tarafından verildi. Şenlik kapsamında aşiret mensubu genç kızlar tarafından yöresel kıyafetlerin sergilendiği bir de defile düzenlendi. Kollarında ve boyunlarında takılı bol altınlar ve rengarenk yöresel kıyafetleri ile mankenleri aratmayan aşiret kızları, defile sonunda açtıkları Atatürk posteri ve Türk bayrağı ile de izleyicilerden büyük alkış aldı. Şenlikler kapsamında köye gelen Kazakistan Halk Dansları Topluluğu ekibinin de sergilediği gösteri izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.
Anneler Günü dolayısıyla, Siverek Kaymakamlığı tarafından, şenliğe katılan 3 bin kadına da birer karanfil hediye edildi. Standlarda Karakeçi yöresine ait el işleme kilimlerin sergilendiği şenlik, halay çekilmesi ve kıl çadır altında birlikte yemek yenilmesi ile sona erdi. HABER7

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karakeçi Şenlik Resimleri

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları