Kbb Hastalıkları Nelerdir


Sponsorlu Bağlantılar

Kulak Burun Boğaz Hastalık Belirtileri Nedir? Kbb Belirtileri

Birçok KBB hastalıkları ve hatta daha belirti ve bulgular her biri ile ilişkilidir. Aşağıdaki en yaygın KBB bozukluklarının belirtilerin bir listesi. Tüm insanların belirtilerin aynı seti deneyimi, siz sadece bazı listesinde belirtiler olabilir.
Bir kulak enfeksiyonu belirtileri

Kulak enfeksiyonları en yaygın KBB bozuklukların vardır. Onlar ne zaman mikroplar iç kulak içinde sıkışıp haline oluşur. Östaki borusu, bu kulakta kaynaklıdır ve boğaz geri akmak, genellikle istenmeyen mikropları dışarı tutan küçük bir tüp. Bu tüp veya çok küçük sıvı ve mukus, bakteri ya da diğer mikroplar tarafından tıkanmış olur kulak girmek ve bir enfeksiyon neden olabilir. Signs & kulak enfeksiyonu belirtileri şunlardır:

* Bir üst solunum yolu enfeksiyonu son tarih
* Ağrı ve basınç
* Ateş
Denge kaybı *
* İşitme güçlüğü
* Bulantı ve kusma
* Kulak sıvı akıntı (bu) timpanik membran perforasyonu gösterir

Sponsorlu Bağlantılar

Kulak iltihabı çocuklarda daha sık görülür. Aslında, bebekler ve küçük çocuklar içinde en sık enfeksiyondur. Çocuğunuz bir kulak enfeksiyonu varsa, bunu tespit etmek zor olabilir. Burada çocuk hakkında bildirimde bazı şeyler var:

* Çekme veya kulak asılarak
* Artan telaş, özellikle yatmadan
* Yüksek sesler ya da korkutmak için sürekli adına yanıt vermiyor başarısız
* Yeme içme veya anormal

Belirtiler Strep boğaz

Strep bakteri bir aile için bir kısaltma olarak “streptokok olduğunu.” Strep boğaz zaman boğaz ve çevresindeki yapılar bu mikrop bulaşabilir oluşur. Süre strep boğaz ortak bir enfeksiyon, birçok diğer enfeksiyonları aynı belirtiler var. Doktorunuzdan ofisinden sizin belirtiler farklı bir bakteriyel veya viral enfeksiyon karşı bir streptokok enfeksiyonu ile ilişkili emin olmak için gerçek bir strep testi olmalıdır. Semptomlar genellikle dahil başlangıçlı ani şunlardır:

* Kırmızı, boğaz ağrısı
* Yutma güçlüğü
* Genişlemiş bademcikler
* Lenf düğümleri
Bademcikler veya boğazın arka Doğum * beyaz lekeler
* Ateş
* Vücut ağrıları
* Yorgunluk
* Deri döküntüsü () nadir

Özellikle strep boğaz içinde eksik bir burun akıntısı ve öksürük vardır. Eğer birisi için son iki hafta içinde bir streptokoksik enfeksiyon ile maruz edilmiştir Ayrıca strep boğaz şüpheli olabilir. 5 yaş ve 15 riski en arasındaki çocuklar. Ayrıca daha kış aylarında bir streptokoksik enfeksiyon almak olasıdır.
Belirtiler sinüzit

Sinüzit bir mikrop içinde kafatası o gözlerini ve burun surround içi boş girinti yolunda bulur oluşur. Sonra enfeksiyon, enflamasyon, basınç ve ağrı neden orada tuzak olabilir. Akut sinüzit çoğunlukla soğuk algınlığı, böylece daha fazla kış aylarında sinüzit almak olasıdır ikincil konumdadır. Kronik sinüzit bazen inflamatuar hastalık tedavi edilmezse alerji veya koşullar, bronşiyal astım gibi kaynaklanır. Eğer tedavi edilmezse Sinüzit hafta arasında yıl sürebilir. Sinüzit belirtileri şunlardır:

* Baş ağrısı
* Öksürük
* Çeşitli renk ve tutarlılık burun akıntısı
* Tıkanıklık
* Diş ağrısı
* Ateş
* Yorgunluk

Uyku apnesinin belirtileri

Apne bir tıbbi terim nefes durdurmak anlamına gelir. Uyku apnesi bir bozukluk zaman kısa dönemler için uyurken nefes durdurmak için bir neden oluyor. Uyku apnesi yaygın bir hastalıktır ve eğer tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Eğer, uyku apnesi varsa bir doktora şüpheli. Belirtileri şunlardır:

Gecenin ortasında * uyanma sık
* Uyanış üzerine unrefreshed duygu
* Gündüz uyuklama
* Ruh hali
* Depresyon
* Kuru, boğaz ağrısı ile uyanma
* Sabah baş ağrısı

Bu belirtilerin yanı sıra, uyku apnesi olan birçok kişi genellikle eş veya diğer aile üyesi, onlar gasp, horlama veya uyurken boğmak tarafından söylendi. Aile üyeleri, size süre uykuda solunum durdurdu bir bölüm tespit olabilir. Eğer kilolu iseniz daha fazla uyku apnesi olması, muhtemel genişletilmiş bademcikler varsa, yatmadan de sakinleştirici almak veya genel nüfusa göre daha kısa bir havayolu miras var. Olan obez insanlar ve kontrolsüz hipertansiyon Daha fazla obstrüktif uyku apnesi olması muhtemeldir.

Halkın çoğunluğu bir veya yaşamları boyunca bu bozuklukların daha yaşayacaksınız. Ise doktorunuza, senin belirtilerin tartışma bir KBB bozukluğu tanısı ile gelmeleri doktorunuz yardımcı olabilir Ziyaret.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kbb Hastalıkları Nelerdir

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları