Rekorlar Kitabı


Sponsorlu Bağlantılar

Dünya’nın En Kilolu Adamı (gözlerinize İnanamayacaksınız)

Sponsorlu Bağlantılar


Dünyanın en şişman adamı Guinness’de

Bir dönem 560 kilo ağırlığa ulaşan daha sonra perhizle yaklaşık 200 kilo kaybeden Meksikalı Manuel Uribe, dünyanın en şişman adamı olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giriyor.
MONTERREY – Meksika’nın kuzeyindeki Monterrey’de yaşayan Uribe, Guinness yetkililerinin kendisine 2008’de çıkacak rekorlar kitabına dünyanın en şişman adamı olarak gireceğini belirten sertifikayı gönderdiklerini söyledi.
Ayrıca bir yılda 200 kilodan fazla zayıflayan ve “bir yılda en çok kilo veren kişi” olarak 2009’da rekorlar kitabına girmesi beklenen Uribe, “Sertifika artık elimde. Guinness Rekorlar Kitabı’na dünyanın en obez adamı olarak girmekten mutluyum. 200 kilodan fazla verdiğim için de mutluyum” dedi.

20 yıldır obez olan 42 yaşındaki Uribe, 2006’da 560 kiloya ulaşınca tıbbi yardım istemiş ve doktor kontrolünde sıkı bir perhiz sayesinde bir yılda 200 kilodan fazla zayıflamıştı.

Halen yürüyemeyen Uribe, 22 yaşında ABD’de çalışırken 130 kiloydu.

GERÇEKTEN ÇOOK ŞAŞIRTICI……

İnanılmaz Derecede Rekorlar

:bravo:dünyanın en kilolu bayanı yürüyebilmesi veya dışarı çıkması için bir linç kiralamışlar bayanı ancak böyle dışarı çıkartabiliyorlar….acı gerçekte 22 yaşında
dünyanın en yüksek şelalesi 1.000 m angel venezuela

Kırıkkale’de emekli bir işçi 2 metre uzunluğunda 30 kilogram ağırlığında bir tespih ile Guinness Rekorlar Kitabı’na aday oldu.

Emekli işçi Emir Ali Elitok, boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla hobi olarak tespih, baston ve ev eşyalarını yaparken, sürekli olarak duyduğu Guinness Rekorlar Kitabı’nda adının duyulması için 2 metre uzunluğunda bir tespih yaparak rekora hazırlandığı. Emir Ali Elitok, “Boş zamanlarımı değerlendirmek için evimin zemin katında kurduğum atölyemde rekorlar kitabına baktığımda 2 metre boyunda bulunan tespihi yapmayı hedefledim ve uzun uğraşlar sonunda 30 kilogram ağırlığında ve 2 metre 10 santimetre boyunda olan tespihi yaptım. En kısa zamanda rekorlar kitabına girmek için müracaatta bulanacağım. Bu tespihimi 99 olarak yapmayı planlıyorum. O zaman 5-6 metreye kadar tamamlayacağım. Bunu kendi imal ettiğim ağaç torna tezgahında yapıyorum. Yaklaşık olarak fiyatı 30 ile 40 bin YTL’yi buldu. Kesinlikle satmayı düşünmüyorum. Para ile paha biçilmez” dedi.
Elitok, yaptığı bastonları yaşlı ve sakat olanlara hediye olarak verdiğini de ifade ederek, “Rengarenk olarak yaptığım evlerin fiyatlarını ise piyasada yaklaşık 100 ile 200 YTL arasında olmasına rağmen satmayı düşünmüyorum. Işıklı evler sadece süs olarak gece lambası olarak kullanılıyor. Daha önceleri boş zamanlarımda kahveye giderdim. Çok şükür bu alışkanlığımı bıraktım. Gençlerin de kötü alışkanlıklar yerine boş zamanlarında ya spor yapsınlar ya da evlerinde bir şeylerle uğraşsınlar” diye konuştu

Daha önce Hindistan’dan BD Tyagi’ye ait olan en uzun kulak kılı rekoru yine Hindistan’dan Antony Victor tarafından 2002 yılında kırıldı. Antony’nin kulak kılları tam 11,5 cm. Ancak bizim Hürriyet gazetemiz dahil tüm yerli kaynaklarda halen eski rekortmenin fotoğrafları yayınlanmakta. Buyrun gerçek rekortmenin fotoğrafı burada


Dünya’nın en pahalı arabası (2007) Volkswagen grubuna bağlı Bugatti firmasının Bugatti Veyron olarak bilinen Veyron 16.4. Dünya’nın en yüksek hıza ulaşabilen (407 km/sa.), en fazla motor gücüne sahip (1001 bg) bu otomobil 1.000.000 Avro (1,300,000 USD) satış fiyatına sahip. Tabi bu fiyat Avrupa’daki satış fiyatı, Türkiye’deki vergiler ile beraber anahtar teslim fiyatı ne olur siz hesaplayın.
Bugatti si

:bravo:

Dünya Rekoru Kırıldı… 5920 Pearcing

Dünya’da en çok piercinge sahip olan Elaine Davidson’un sadece yüzünde 192 tane piercing var.

İskoçya’daki Guinness Rekorlar Festivali’nde dünyanın en fazla piercingine sahip kadın görücüye çıktı. Elaine Davidson adlı kadın 5 bin 920 piercingiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.

Brezilyalı Elaina ilk piercingini 11 yaşındayken yaptırdığını söyledi. Şu anda sadece yüzünde 192 piercinge sahip olan Elaine Davidson’ın taktığı piercinglerin ağırlığı 3 kilogram.

Dünyanın En Pahalı Cep Telefonu ( 1,000,000$ )

Resimde de görmüş olduğunuz bu cep telefonu, dünyanın bilinen en pahalı cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Bunu sadece biz söylemiyoruz; yüksek fiyatıyla diğer tüm cep telefonlarını geride bırakan Goldvish ‘Le million’, Guiness Rekorlar Kitabı’na da girmeyi başarmış.

Guiness Rekorlar Kitabı’na girmesinin en büyük nedeni ise Goldvish’in fiyatı. Goldvish ‘Le million’ model cep telefonunun oldukça uçuk sayılabilecek bir fiyatı var: 1,000,000$

Böylesine pahalı olan bu ürünün sadece donanımsal özellikleriyle bu kadar pahalı olabilmesi mümkün mü? Elbette ki değil. Goldvish’in üzeri oldukça değerli taşlarla kaplı. Dünyanın tanınmış ünlü tasarımcılarından Emmanuel Gueit’e göre Goldvish’in üzerinde 120 ayar elmas bulunuyor. Goldvish, bu modelinin yanında üzeri altınla kaplı bir modeli de bulunuyor ve ayrıca Goldvish, 25,600$’dan başlayan sarı, gül kırmızısı veya beyaz renge sahip modelleriyle de yine elit kesime hitap ediyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rekorlar Kitabı

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları