Renk Değiştiren Hayvan


Sponsorlu Bağlantılar

Ortama Göre Renk Değiştiren Canlılar

Ortama Göre Renk Değiştiren Canlılar

Yaz mevsiminin bitimiyle birlikte birçok bitki yavaş yavaş kurur ve renkleri yeşilden kahverengiye döner. Bu bitkilerle birlikte yaşayan bazı böcekler de bu duruma uygun olarak renk değiştirirler. Öyle ki bu böcekler bir zeminden diğerine geçtiklerinde bile renklerini hızlı bir şekilde değiştirebilir. Üstelik bu hızlı renk değişimi sadece ergin canlılara ait bir özellik değildir. Kelebek pupaları ve tırtılları da ortama göre renk değiştirebilecekleri kompleks sistemlerle Allah tarafından donatılmışlardır. Örneğin baykuş kelebeklerinin tırtılları yaz başında yeşil renklidirler, fakat yazın sonlarında tüylerini döktükleri için yeni derileri kahverengi olur. Başka bir örnek olarak çatal kuyruklu kelebekler ve beyaz kelebekler yazın başlarında ortamın yeşil rengine uygun yeşil renkli pupalar üretirken, yazın sonlarında ise kahverengi pupalar üretirler.

Hindistan’da Sürekli Renk Değiştiren Kurbağa Olay Oldu

Hindistan’da sürekli renk değiştiren kurbağa olay oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Hindistan’da sürekli renk değiştiren kurbağa olay oldu

“Gece kurbağanın rengi koyu yeşildi sonra saydam oldu böylece iç organları görülebilir hale geldi”. İşte kurbağayı bulan kişi durumu böyle anlattı. Binlerce kişi “mucize” olarak düşündükleri kurbağayı görmeye gidiyor.

Hindistan’da sürekli renk değiştiren bir kurbağaya halk yoğun ilgi gösteriyor. İngiliz basınında yer alan habere göre Reji Kumar adlı bir işçinin çiçekleri sularken bulduğu ve bir cam şişeye koyduğu kurbağayı mucize diye her gün yüzlerce kişi görmeye geliyor.

Hintli işçi ilk bulduğunda rengi beyaz olan kurbağanın daha sonra yeşil renk aldığını evine götürdüğünde ise griye dönüştüğünü anlattı.

Kumar “Gece kurbağanın rengi koyu yeşildi sonra saydam oldu böylece iç organları görülebilir hale geldi. Sürekli renk değiştirmesi bana mucize gibi geliyor. Bir sürü insan kurbağayı görmeye geliyor” diye konuştu.

Hintli işçi tek sorununun kurbağayı beslemek olduğunu hayvanın hiçbir şey yemediğini söyledi.

Hindistan’ın önde gelen zoologlarından Kerala Üniversitesi profesörü Oommen V. Oommen hayvanların avcılardan korunmak için renk değiştirmelerinin normal olduğunu ancak duyduğuna göre bu kurbağanın normalden biraz fazla renk değiştirdiğini bu nedenle hayvanı incelemeyi planladığını söyledi.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Renk Değiştiren Hayvan

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları