Samsung Galaxy Note 10.1 Ayrıntılı İncelemesi


Sponsorlu Bağlantılar

Bu yazımızda Samsung’un son tablet pc ürünü olan Galaxy Note 10.1’i inceleme altına alıyoruz. Samsung Galaxy Note 10.1 ile ilgili bilmek istediğiniz her şey ve daha fazlası…

Samsung Galaxy Note 10.1’i tamamen keşfedilmeyi bekleyen yeni bir dünya gibi düşünebilirsiniz. Sonradan yüklenebilecek uygulamalarla tableti hayatınızın değişmez bir parçası haline getirebilirsiniz. Donanım ve tasarım olarak günümüzün en üst noktasında bulunan Samsung Galaxy 10.1’in diğer tüm tabletlerden ayırt edici yönlerinin bulunması da oldukça önemli.

Tablet çekişmesinde Apple’ın en büyük korkulu rüyası hiç şüphesiz Samsung. Firmanın tabletleri genelde Galaxy Tab ailesi altında konumlandırılıyor ancak şimdi durum biraz farklı. Test merkezimize gönderilen yeni tablet, sanılanın aksine Galaxy Note ailesinin bir üyesi. Galaxy Note modelleri, bildiğiniz gibi tam anlamıyla telefon ve tablet melezi tasarımlardan oluşuyor. Birazdan tüm detaylarına değineceğimiz Galaxy Note 10.1’de yine SIM kart yuvası ve stylus kalem gibi tipik Galaxy Note özellikleri var ancak artık bir telefon değil tam anlamıyla tablet karşımızda. Yani telefon gibi kulağa koyup konuşmayı hayal etmeyin bile. Eğer daha önceden bir tablete sahip olduysanız Galaxy Note 10.1’i tanıdıktan sonra mevcut tabletinizi değiştirmeyi istemeniz kuvvetle muhtemel. Etkileyici özellikler sunuluyor.

Samsung Galaxy Note 10.1’de gün içinde rahat rahat kullanabilmeniz adına 7000 mAh kapasitede bir batarya bulunuyor. Buna rağmen zariflik fevkalade başarılı. Test merkezimize ulaşan beyaz renkli cihazın çerçevesinde gri renk tercih edilmişti. Arka yüzey de beyaz renkte. Çizilmeye müsait bir malzeme olduğundan dikkatli kullanılması gerekli. Arka taraftaki kamera 5.0 MP çözünürlüğe ayrıca otomatik odaklanma özelliklerine sahip ve daha iyi sonuçlar elde edebilmesi adına LED flaş da barındırıyor. Öndeki kameranın da 1.9 MP gibi yüksek bir çözünürlükte olması tablete artı puan kazandırıyor. Kullanıcılar artık ön kamera ile kendi fotoğraflarını çektiklerinden, çözünürlük önem kazanmaya başladı. 720p çözünürlükte video çekebilen Samsung Galaxy Note 10.1 aslında 1080p de sunabilirdi. Cihazın eksikliklerinden biri olarak Full HD video kaydının desteklenmemesi gözümüze çarpıyor. Tablet düz tutulduğunda sağ ve sol kenarlara hiçbir tuş denk gelmiyor. Alt tarafta şarj ve görüntü çıkışı işlemleri için kullanabileceğiniz bir soket yuvası var. Üstte ise modeline göre SIM kart yuvası, kulaklık çıkışı, kızılötesi arabirimi, Micro SD bellek kartı yuvası, ses seviyesi ayarı ve güç tuşu gibi önemli detaylar var. Ön yüzeye dikkatle bakıldığında kameraya ek olarak parlaklık algılayıcının bulunduğu gözlerden kaçmıyor. Arka yüzeyde ise arka kamera ve LED flaştan başka bir detay yok. Unutmamak geçmemekte fayda var. Bir Note klasiği şeklinde cihazın alt köşesinde stylus kalem var. Tabletin kullanım sırasında verdiği zevk böylece bir üst noktaya tırmanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsung Galaxy Note 10.1 Ayrıntılı İncelemesi

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları