Servis Süresi


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Ürünün Tamir Süresi Ne Kadardır?

Bir Ürünün Tamir süresi Ne kadardır?

Acer notebook ile ilgili yazımı hatırlayacaksınız. Bu servis faciasından sonra sikayetvar.com a bir yazı yazdım. Oradan Bana gelen yazı da neler yapabileceğimi anlatan bir mail geldi. Bunu sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü bu konuda gerçekten haklarımızın ne olduğunu ve neler yapabileciğimizi bilmiyoruz. Yazıyı aynen iletiyorum.

Sayın Aktaş;

Sponsorlu Bağlantılar

Şikayetinizi okuduk.

Şikayetiniz ilgili firmaya iletilmiştir. Firmadan cevap gelmediği ya da olumsuz cevap geldiği taktirde sizi hukuki olarak yapabilecekleriniz hakkında bilgilendirmek isteriz.

Tamir süresi en çok 30 işgünüdür. Bu süre sizin malı yetkili servis istasyonuna bildiriminizden itibaren işlemeye başlar.

Azami tamir süresi olan 30 işgününün hesabında resmi tatiller hesaba dahil edilmez. Örneğin arızalı ürünü 18 Mayıs’ta servise bıraktıysanız, 19 Mayıs’ın resmi tatil olması nedeniyle bu sürenin 30 işgünü hesabına dahil edilmeyeceği açıktır.

Malın arızası 15 işgünü içinde giderilmezse imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanana kadar benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

Azami tamir süresi içinde yetkili servis tarafından ürününüz tamir edilemezse; 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 4. Maddesinde yer alan seçimlik haklarınızı kullanabilirsiniz. Bu seçimlik haklarınız :

1. Malın ücretsiz olarak yenisi ile değişimi

2. Malın bedelinin iadesi

3. Ücretsiz tamir

4. Ayıp oranında satış parasından indirim’dir.

Bu haklardan herhangi birini seçebilirsiniz.

Yukarıda yazılı seçimlik haklarınızdan birini kullanmak istediğinizi; ürününüzün teslim edildiği yetkili servise ilettiğinizde, yetkili servis bu talebinizi size kullandırmak zorundadır.Kullandırmaması halinde yapabileceğiniz tek şey yasal yollara başvurmak…

Yetkili serviste olan ürününüzün fatura değerine göre başvuracağınız yasal merciler değişmektedir:

-Arızalı ürününüzün fatura değeri 827,05 YTL’den az ise başvurmak zorunda olduğunuz yasal mercii; Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’dir.

Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri 827,05 YTL’nin altında kalan uyuşmazlıklarda yetkili merciidir. Hakem heyetlerine başvuru ücretsizdir. Ayrıca hakem heyetleri başvurunuzu 3 ay içinde karara bağlamak zorundadır. Bu nedenle hızlı sonuç alabileceğiniz bir kurumdur.

Değeri 827.05 YTL’nin altında olan bir uyuşmazlık için hakem heyeti yerine tüketici mahkemesine giderseniz, davanız görevsizlik nedeni ile mahkeme tarafından reddedilecektir. Bu nedenle 827,05 YTL’nin altında kalan uyuşmazlıklar için Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine başvuru zorunludur.

-Arızalı ürünün fatura değeri 827,05 YTL’nin üzerinde ise hakem heyetine başvurma zorunluluğunuz olmadan doğrudan tüketici mahkemesine dava açabilirsiniz.

Hukuki yardım için bize mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

NOT: İletişimde şikayet numarası ve şikayet tarihini lütfen belirtiniz.

Saygılarımızla…

AV.Nurcan Büyükçınar-SIKAYETVAR.COM

Kas Ve Tendon Yaralanmasında İyileşme Süresi Ne Kadardır?

TANI:Ayak bilegi ve ayak düzeyindeki kas ve tendon yaralanması ayak parmagı uzun ekstansör kas ve tendonun keskin cisimle temas gerçekleşme şekli belirlenmiş.sol ayak sırtında 10 cm. derin kesik oldu ameliyat edildim fakatsosyal güvencem olmadıgından hastaneden cıktım ve evde pansumanlarımı kendim yaptım 40 gün önce ameliyat oldum YARALAR KAPANDI FAKAT AYAGIM BİRAZ YERDE DURUNCA MORARMA OLUYOR VE AYAGIMIN USTÜNE HALEN BASAMIYORUM SICAK KOMPLEX İYİ GELİRMİ İYİLEŞME SÜRESİ NE KADAR SÜRER YAŞIM 43 BU KONUDA AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Süresi

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları