Sirnak Beytussebap Taktik Jandarma Komando Alay Komutanligi


Sponsorlu Bağlantılar

Asker 24 Saat İçinde Hazır !

Kuzey Irak’a sınır ötesi operasyon için askere 24 saatin yeterli olduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın, Kuzey Irak’a sınır ötesi operasyonun yararlı olacağı açıklamasından sonra, “hurriyet.com.tr”ye konuşan bazı askeri yetkililer, “Askere operasyon emri verildikten sonra, 24 saat içinde hazır oluruz. Çünkü Silahlı kuvvetlerimiz bu konuda eğitimli ve hazırlıklıdır” dediler.

Askeri kaynaklar, önemli olanın dış baskılara karşı siyasilerin set çekmesi olduğunu söylediler.

Kuzey Irak’a muhtemel bir operasyon halinde Şırnak’ta 23. Jandarma Tümen Sınır Komutanlığı ve buna bağlı Şırnak merkezde Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugayı, Gabar Dağı’nda bulunan Akçay bölgesinde Piyade Tugayı, Şırnak İl Jandarma Alay Komutanlığı, Şenoba Taktik Sınır Alay Komutanlığı, Gülyazı Taktik Sınır Alay Komutanlığı, Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanlığı, Silopi Jandarma Hudut Tabur Komutanlığı harekata katılacak. Burada yaklaşık 30 bin asker, 10 bin köy korucusu bulunuyor. Ayrıca Bolu Komando Tugayı da operasyonda görev alacak.

Sponsorlu Bağlantılar

EN UZUN OPERASYON 51 GÜN SÜRDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’ın kuzeyinde en uzun operasyonunun 18 Mart-5 Mayıs 1995 tarihleri arasında gerçekleştirdiğini, bu operasyonda 6 bin kişilik Bolu Komando Tugayı başta olmak üzere 35 bin askerin görev aldığını anımsatan yetkililer, 11 yıl önceki koşullarla bugünün çok farklı olduğunu belirttiler.

Defalarca sınır ötesi harekata katılan ve geçen yıl emekliye ayrılan bir general “hurriyet.com.tr”ye şu değerlendirmelerde bulundu:

ETKİLİ OLDU

“Genelkurmay Başkanımızın da belirttiği gibi Irak’ın Kuzeyinde PKK’ya yapılacak operasyon faydalı olur. Geçmişte irili-ufaklı olarak Kuzey Irak’a gerçekleştirdiğimiz her operasyon, terör örgütünün çözülmesine neden oldu. Son yıllarda bu harekat için çok gecikildi. Bizim için en büyük tehlikeyi maalesef politik nedenlerle görmezlikten geldik. Bu işin barışçı yollarla çözüleceğini, bu insanların rüyalarından, hülyalarından vazgeçeceği sanıldı. Örgütü ‘Pişmanlık Yasası’ kolaylıklarıyla insani çıkarlar ön plana getirilerek çökerteceğimizi zannettik. Ama örgütün kemiklikleşmiş Kürt milliyetçiliği tavrının başımıza açabileceği belaları bildiğimiz halde göz ardı ettik. Bunu devletin tüm yetkilileri tehlikenin boyutlarıyla birlikte biliyor. Ama silah atana gül atalım anlayışı değiştirilmedi, pişmanlık duyanların teslim olmasıyla örgütü çökerteceğiz anlayışından vazgeçilmemesi durumu bu noktalara getirdi.

KOZLARIMIZ

Nereye kadar girilmesine yetki verilirse oraya kadar en seri bir biçimde girilir. Ancak şunun da bilinmesi gerekir: Geçmişteki elimizde olan kozların önemli bir bölümünü bugün kaybetmiş durumdayız. Önceki harekatlarda Barzani ve Talabani güçlerinden yararlanılıyordu. En azından onların haber alma imkanları bile işimizi hayli kolaylaştırıyordu. Bugün, onları da karşımıza aldık. Ancak, bunlar bizim için önemli değil. Yeter ki emir verilsin, emir verenler bunun arkasında dursun, gerisi askerin işi.”

Sponsorlu Bağlantılar


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla da paylaşın!

155
107, 155 points

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sirnak Beytussebap Taktik Jandarma Komando Alay Komutanligi

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları