Teknolojideki Son Gelişmeler


Sponsorlu Bağlantılar

Teknolojide Son Gelişmeler


NOKIA HAVAYA YAZI YAZDIRIYOR
Nokia’nın ilk ışıklı mesaj uygulamasını uyarladığı ilk cep telefonu 3220, 104.5×44.2×18.7 (mm) boyutlarında ve pilli ağırlığı 86 gram. Gençleri ve hareketli hayat tarzını hedefleyen kameralı telefonun arka kapağına yerleştirilen 12 LED ile gündüz 6 metreden fark edilebilen ışıklı mesaj gönderiliyor. Bu uygulama için telefonun arkasına ortasında yarık olan kapaklardan takmak gerekiyor.

****************************


GENİŞ EKRANLI FOTOĞRAF MAKİNESİ
Sağlam bir alüminyum kasa içine yerleştirilmiş Fujifilm F710, insan gözüne en uygun görüntü oranı olan 16:9’luk LCD ekrana sahip. Makine DVD seyrederken tercih edilen bu ölçüde çekim de yapabiliyor. Boyutları 109.5x54x29 (mm) olan fotoğraf makinesinin ağırlığı ise topu topu 210 gram.

Sponsorlu Bağlantılar

*************************


SAMSUNG İKİNCİ EKRANDAN VAZGEÇTİ
Modern ve pratik bir yaşam tarzını yansıtan SGH-X430, minimalist bir tasarıma sahip. 83 gram ağırlığındaki istiridye kapaklı telefonun kapatıldığındaki kalınlığı 20 mm. X430’un sıkıcılığa yaklaşan sadeliği, geleneksel olarak Samsung telefonlarda bulunan dış ekranın kaldırılması ile tamamlanmış. Buraya yerleştirilen bir ışık, çağrı geldiğinde yanıyor ancak ekranlı tasarımın aksine kimin aradığını görmek için iç ekrana bakmak gerekiyor.

***********************************


EVLERİN DUVARLARI KONUŞACAK
Evlerde hoparlörlere gerek kalmadan müzik dinlemeye ve ev sinema sistemi kurmaya olanak tanıyacak yeni ‘duvar ses sistemi’nde ses titreşen yüzeyler vasıtasıyla iletiliyor. Poliüretan uzmanı Puren’in Siemens ve Bayer Material Science ile birlikte geliştirdiği sistemin kalbinde, Bayer’in desmophen ve desmodur adlı malzemelerinden üretilen özel poliüretan yer alıyor. Bu malzeme sayesinde, duvarın arkasına yerleştirilecek incelikte titreşen plaka üretmek mümkün. Plakanın yerleştirildiği yüzeye göre tiz, orta ve bas frekansların ayarlarının yapılabilmesiyle kullanılabilir hale gelen yeni sistemde, sesin yayılma açısı hoparlördekinin iki katına çıkıyor. Böylece sistem evde bir müzik köşesi oluşturulmasını gereksizleştiriyor. Sistem, mikrofon kullanıldığında ortaya çıkan geri besleme ıslığını neredeyse ortadan kaldırmasıyla iş amaçlı kullanıma da uygunluk gösteriyor

Samsung U900

Samsung’un Samsung Soul olarak da adlandırılan yeni modeli Samsung U900 cep telefonu tasarım ve kullanım özelliklerinin mükemmel dengesi ile dikkat çekiyor. Ultra Edition serisinin son üyesi Samsung U900 hem tasarıma ve hem de yeni teknolojik özelliklere meraklı kullanıcılara yönelik bir cep telefonu. ‘The Spirit of Ultra’nın kısaltması ile isimlendirilen kayar tuş takımlı Samsung Soul cep telefonu Nisan ayından itibaren tüm Avrupa ülkelerinde piyasalara sunulacak.

Samsung Ultra Edition – U900
Samsung’un 2008 yılı amiral gemisi modeli Samsung U900 cep telefonu olacak. Samsung Electronics yetkililerinden Geesung Choi’in ürünle ilgili sözleri şöyle: “Kaliteli tasarımı ve performansı ile heyecan uyandıran U900 cep telefonu modelimizin günümüzün stile meraklı kullanıcılarına cevap oluşturacağına inanıyoruz. Samsung U900 cep telefonumuz Ultra Edition serisinin D900 ve U600 gibi daha önceki modellerinin başarısını sürdürecek ve Samsung’un bu alandaki liderliğini ileriye taşıyacak şekilde tasarlandı.”

Samsung U900 – İnce, zarif ve zengin özelliklere sahip
Samsung U900 cep telefonu ince, hafif ve zarif çizgilerine rağmen en son teknolojik özellikleri bünyesinde barındıran bir model. Telefonun zengin fonksiyonları ve tasarım çizgileri mükemmel bir denge oluşturuyor.

Samsung U900 cep telefonu – Magical Touch
Kayar tuş takımına sahip olan Samsung U900 cep telefonu, ekranının alt kısmındaki tuşlarının arasındaki dokunmatik özellikli ekranı ile kullanım kolaylığını bir üst seviyeye taşıyor. Magical Touch özelliğine sahip olan bu ekran kullanıcının telefonu ve menüyü kullanmasını son derece kolaylaştırıyor. Telefon sahibinin gereksinimlerine göre şekillenebilen bu yapı o anda kullanılan fonksiyona göre şekillenerek örneğin müzik dinleme modunda sadece ilgili ikonları gösteriyor.

Samsung Soul – Yeni grafik kullanıcı arayüzü
Samsung U900 kullanıcının tercihlerine göre değişebilen üç farklı grafik arayüzüne (GUI) sahip. Kullanıcı mevcut seçenekler arasından beğenilerine uyan birini seçebiliyor. Buna ek olarak kullanıcıların kendi grafik arayüzlerini oluşturmaları da mümkün. Kullanıcı arayüzlerinin arka plan, yazı tipi ve ren gibi değişik özellikleri kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor.

Samsung U900 cep telefonu – Metal gövde
Ultra Edition serisinin görünüm özelliklerini sürdüren Samsung U900 cep telefonunun son derece ince gövdesi tamamen metal malzemeden üretilmiş. Samsung Soul cep telefonu tüm güncel teknolojik gelişmeleri sade ve göze hoş gelen güzel çizgilere sığdırmayı başarmış.

Samsung Soul – 5 megapiksel kamera
Sadece 12.9mm inceliğe sahip olan Samsung U900 cep telefonunda fotoğraf çekim işlemleri için 5 megapiksel çözünürlükte bir dijital kamera da bulunuyor. Cihaz yüksek çözünürlüklü dijital kamerası ve multimedya özellikleri ile günümüz kullanıcılarının yüm gereksinimlerine cevap veren bir ürün. Telefonun dijital kamerasında insan yüzü tanıma, görüntü sabitleyici ve geniş dinamik alan (WDR) gibi son derece kullanışlı ve dikkat çekici teknolojik yeniliklere yer verilmiş.

Samsung U900 – Hızlı internet bağlantısı
Kullanıcılar Samsung U900 cep telefonunun 7.2 Mbps High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) özelliği sayesinde yüksek hızda internet kullanma keyfini yaşayabiliyorlar. Samsung U900 cep telefonunda müziksever kullanıcıların dikkatini çekecek çeşitli özellikler de mevcut.

Atatürk Teknolojik Gelişmeler İçin Neler Yapmıştır?

Atatürk Teknolojik Gelişmeler İçin Neler Yapmıştır?

Atatürk teknolojik gelişmeler için neler yapmıştır? Acil Bulabilirmisiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknolojideki Son Gelişmeler

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları