Uzakdoğu Filmleri


Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Star ”tony Jaa” Ve ”uzak Doğu Sineması” Hakkında.

”Tony Jaa” ve ”Uzak Doğu Sineması”

Önce Bruce Lee’nin filmleri ile çekik gözlü kardeşlerimizin Uzak Doğu’da çok sert ve kanlı bir hayat yaşadığını zannettik. Arkasından Jackie Chan devraldı bayrağı… O biraz daha eğlenceli biriydi; dövüşürken güldürüyordu. İkisi de çok gerçekçi dövüşüyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

Sahneler hep aynıydı ama… Bir tane çekik gözlü diğer çekik gözlüleri dövüyordu. Hepsi birbirine benzerken göz aşinalığından olsa gerek, yukardaki iki ismi hep ayırt ediyorduk figüranların arasından…
Uzak Doğu yıllarca yapımlarını bu isimlerle pazarlamayı başardı. Ve her dönem bir tane yıldız oyuncusunu da Hollywood’a gönderdi.

Sıra Tayvan’da şimdi… Tony Jaa 2003 senesinde Ong Bak’da gösterdiği performans ile Jackie Chan’in takdirini kazanmayı başarmıştı. Hollywood şimdilerde bu yetenekli Tayvanlının İngilizce’sini geliştirmesini ve bir an önce büyüklerinin izinden giderek gişeleri alt üst etmesini bekliyor. Uzak Doğu’da ise yeni Bruce Lee’nin yükselişi izleniyor.(*)

Ong Bak’ın, benzer yapımlar arasında kendini hemen belli eden tarzı var. Dini motiflerin ağırlıklı işlenmiş olması, şiddeti geri plana atıyor. İyi de yapıyor. Mesajı ve dövüş stilleri ile izlenilesi bir film… Ve tabii ki başroldeki Tony Jaa’nın performansı dikkate değer…

Tom-yum-goong

Tayland yapımı bir film.Son zamanlarda çıkışa geçen Asya sinemasının en iyi örneklerinden bir tanesi.Sinemalarda şu an yok.Korsan DVD ve VCD.olarak satılıyor.Tayland’ın geleneksel Thai Boks sistemini tanıtmaya çalışan bir film.
Baş rolde Tony jaa oynuyor.Ona Bruce Lee nin hayatını oynamasını teklif etmişler.Müthiş yetenekli bir sporcu.Film de harika dövüş sahneleri var.Tayland da Filler kutsal hayvanlar olarak biliniyor.Avustralya lı hayvan tacirleri Tony jaa nın çocukluğundan bu yana beraber büyüdüğü filini ve yavrusunu çalarlar.
Tony jaa Filleri bulmak için başka kıtaya hırsızların peşinden gider ve mücadele başlar.Capoeira cı bir rakip ile olan dövüş sahneleri ve filmin final sahnesi gerçekten görülmeye değer nitelikte.Bu filmi mutlaka izleyin.

FRAGMAN TOM YUM GOONG >>
http://www.themoviebox.net/movies/20…ng/trailer.php

Ong-Bak

Yine Tayland yapımı bir film, Tony Jaa nin yine performansi muhtesem, Taylannd boksunu ustaca yapiyor filmde, Bu filmde ise Bir sebeke Ong Bak heylelleri ve kafalarini calip Pazarlamaktadir, Jaa bu filmde köyünden calinan heykelin kafasinin pesine duser, Bu filmdede Tayland kulturu hakkinda bilgi sahibi oluyoruz, kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden birisi..

FRAGMAN ONG BAK >>
::::: ONG BAK :::::

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzakdoğu Filmleri

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları