Yolcu Uçak Fiyatları


Sponsorlu Bağlantılar

Boeing Yeni Yolcu Uçağı 787 Dreamliner’ı Tanıttı

Boeing yeni yolcu uçağını tanıttı

Uçak devi Boeing’in yetkilileri, yolcu uçağı 787 Dreamliner’ın daha az yakıt tükettiğine dikkat çekerken, artık uzun mesafeli uçuşlarda aktarma yapmaya gerek kalmayacağını belirtiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

AA
Güncelleme: 09:57 TSİ 09 Temmuz 2007 Pazartesi

WASHINGTON – ABD’nin ünlü havacılık firması Boeing, 13 yıldan bu yana piyasaya süreceği ilk yeni yolcu uçağı tipi olan ve şimdiden havayolu şirketlerinden büyük ilgi gören 787 Dreamliner’ı düzenlediği büyük bir törenle kamuoyuna tanıttı.

ABD’nin en kuzeybatısındaki Seattle kenti yakınlarında yer alan Boeing fabrikasında sabaha karşı yapılan törene, aralarında havacılık çevrelerinin, medya mensuplarının ve şirketin eski ve yeni çalışanlarının yer aldığı yaklaşık 15 bin kişi katıldı ve program, uydu ve internet üzerinden dünyanın 45 ülkesine 9 dilde iletildi.

Boeing firması, yeni uçağın daha konforlu ve ekonomik olduğu konusunda iddialı. Firma yetkilileri uçağın daha az yakıt tükettiğine dikkat çekerken, artık uzun mesafeli uçuşlarda aktarma yapmaya gerek kalmayacağını söylüyor.

Orta boy ve uzun menzilli yolcu uçağı olarak üretilen 787 Dreamliner, tipine göre 150 ile 330 arasında yolcu taşıyabilecek. 787 Dreamliner’in gövdesinin yüzde 50’si karbon kompozit ve yüzde 15’i de titanyum maddesinden meydana geliyor. Bu yüzden benzer büyüklükteki uçaklardan daha hafif olan 787, yakıtta yüzde 20’lık bir tasarruf sağlıyor.

Boeing’in bu yeni uçağının fiyatı, tipine ve özelliklerine göre 150 milyon dolar ile 200 milyon dolar arasında olacak. 787 Dreamliner uçağını almak için dünyanın önde gelen birçok havayolu şirketi şimdiden sıraya girdi. Uçak daha piyasaya sürülmeden, 787 için verilen siparişlerin sayısı 697’ye yükseldi.

Bundan sonra 787 satın almak isteyen havayolu şirketleri, sipariş yoğunluğundan dolayı teslimat için en azından 2014’e kadar bekleyecek.

Uçağın test uçuşları Ağustos sonu veya Eylül başında yapılacak ve ilk uçak, gelecek Mayıs’ta Japon havayolları All Nippon Airways’e teslim edilecek. Uçağın ilk seferinde, gelecek yıl Pekin’de yapılacak olimpiyatlara yolcu taşıması planlanıyor.

NTV

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolcu Uçak Fiyatları

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları