Yüzüklerin Efendisi Okçu Adı


Sponsorlu Bağlantılar

Yüzüklerin Efendisi

MUAZZAM BOYUTLU SAVAŞLAR
TEHLİKELİ SAHNELER VE İKİ KULE'DE AKSİYON

İKİ KULE'DE AKSİYONUN DAHA FAZLA OLMASI NEDENİYLE, TEHLİKELİ SAHNELERİN SAYISI DA ARTIŞ GÖSTERDİ. ÖNEMLİ SALDIRI SAHNELERİNDE ROL ALAN SÜVARİ VE PİYADELERİN KOORDİNASYONU GEREKİYORDU. İKİ KULE'DE CANLI ASKERLERİN, DİJİTAL KARAKTERLERLE ÇARPIŞTIĞI GÖRÜNTÜLERİN DE OLDUĞU DİKKATE ALINIRSA, BU ZORLU SAVAŞLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLMEK İÇİN HER ŞEY UYUM İÇİNDE YÜRÜTÜLMELİYDİ.

UZUN VE PARLAK KARİYER HAYATINDA, ERROLL FLYNN'LE ÇALIŞMIŞ; STAR WARS FİLMLERİNDE, SİYAH KOSTÜMÜN İÇİNDE DARTH VADER'I OYNAMIŞ KILIÇ USTASI BOB ANDERSON, WETA WORKSHOP TARAFINDAN HAZIRLANAN KILIÇLARI VE SAVAŞ ARAÇLARINI GÖRDÜĞÜNDE, ETKİLENDİ. WETA TEKNİSYENİ VE KILIÇ YAPIM USTASI PETER LYONS, ÇELİK YAYLI VE DARBE EMİCİ BİR KILIÇ YARATTI VE BU KILIÇ, SAVAŞ SAHNELERİ SIRASINDA SAĞLAM KALMAYI BAŞARDI.

Sponsorlu Bağlantılar

ANDERSON, ORTA DÜNYA'NIN, ELFLERDEN ORKLARA KADAR TÜM IRKLARI İÇİN FARKLI BİR SAVAŞ STİLLERİ GELİŞTİRDİ. ARAGORN'U OYNAYAN VİGGO MORTENSEN İÇİN “DAHA ÖNCE HİÇBİR OYUNCUDA GÖRMEDİĞİM, DOĞAL BİR YETENEĞİ VAR.” DİYEN, ANDERSON, VİGGO MORTENSEN'İN ERROLL FLYNN'DEN DAHA İYİ KILIÇ KULLANDIĞINI SÖYLÜYOR.

ORLANDO BLOOM DA ELF LEGOLAS ROLÜ İÇİN, 6 UZUN SEANS BOYUNCA OKÇULUK KONUSUNDA YENİ ZELANDA KÖKENLİ OKÇU JAN KOZLER TARAFINDAN EĞİTİLDİ.

GÖLGEYELE VE ATLAR

ROHAN HALKININ BİNDİĞİ ATLARDAN OLUŞAN ORDUYU BİR ARAYA GETİRMEK İÇİN, AT KOORDİNATÖRÜ STEVE OLD, YENİ ZELANDA'NIN DÖRT BİR YANINDA “YETENEK SINAVLARI” DÜZENLEDİ. ARAYIŞLARI, SINAV VE TANITIM ÇEKİMLERİ İÇİN SAHİPLERİYLE SAATLERCE YOLCULUK YAPMAK ZORUNDA KALAN VE DENEME ÇEKİMLERİNE KATILAN ATLAR ARASINDAN SEÇİLEN, HER TÜRDEN PEK ÇOK CİNS AT TEMİN EDİLMESİYLE SONUÇLANDI.

GANDALF'IN İLK ORTAYA ÇIKTIĞI SAHNEDE BİNDİĞİ, HAŞMETLİ BEYAZ ATI OYNAMAK ÜZERE SEÇİLEN İKİ AT, ANDALUSİAN SOYUNDANDI.

İÇİNDE EN ÖNEMLİ 75 ATIN BARINDIĞI VE EĞİTİLDİĞİ AHIR, WELLİNGTON'IN HEMEN DIŞINDA KURULDU. OYUNCULARIN GECE GÜNDÜZ, DİLEDİKLERİ ZAMAN GELİP ATA BİNEBİLMESİNİ SAĞLAYAN AÇIK KAPI POLİTİKASI BAŞARILI OLDU. MONTENSEN, TYLER VE BLOOM GİBİ PEK ÇOK OYUNCU, TATİL GÜNLERİNDE BİLE, BOŞ ZAMANLARININ BİR KISMINI ATA BİNEREK DEĞERLENDİRDİ. MONTESEN İLE ATI ARASINDA ÖYLESİNE GÜÇLÜ BİR BAĞ OLUŞTU Kİ EN SONUNDA MONTENSEN, ATI SAHİBİNDEN SATIN ALDI.

BAZI SAHNELERDE, YENİ ZELANDA TOPRAKLARINDA 250 ATIN YANYANA KOŞTUĞU OLDU. SONUÇTA ELDE EDİLEN GÖRÜNTÜLERİN GERÇEKÇİLİĞİNİ, DİJİTAL OLARAK TAKLİT ETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİ.

DAHA ÖNCE UNFORGİVEN AND LEGENDS OF THE FALL GİBİ FİLMLERDE DE GÖREV ALAN BİNİCİLİK KONUSUNDAKİ TEKNİK DANIŞMANLAR LYLE EDGE VE JOHN SCOTT, ÇEKİMLER SIRASINDA KARMAŞIK AT BİNİŞ VE SAVAŞ SAHNELERİNİN EN ETKİLİ BİR BİÇİMDE PLANLANMASI VE KAREOGRAFİSİ İÇİN HER ZAMAN ARAZİDEYDİ.

TİM ABBOT VE EKİBİ, ÖZELLİKLE BU PRODÜKSİYON İÇİN HAZIRLANMIŞ 70 EYERİ KENDİ ELLERİYLE YAPTI. EYERLERDEN HER BİRİ, ORTA DÜNYA TARİHİNİ YANSITAN KABARTMALAR VE OYMALARLA SÜSLENDİ VE DOĞAL GÖRÜNMESİ İÇİN ÖZEL OLARAK BOYANARAK ESKİTİLDİ.

Sponsorlu Bağlantılar

Tepkin Ne Oldu?

Çok Tatlı Çok Tatlı
0
Çok Tatlı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Rezil Rezil
0
Rezil
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

Yorum 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yüzüklerin Efendisi Okçu Adı

Giriş Yap

Hesabınız yok mu?
Üye Ol

reset password

Geri
Giriş Yap

Üye Ol

Not delilerine katıl!

Geri
Giriş Yap
Tür Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında gizli kalmış özellikleri ortaya çıkarmaya çalışan sorular listesi.
Bilgi Yarışması
Bilgi seviyesini ölçmeye çalışan sorular listesi.
Anket
Karar verme veya düşünceleri toplamaya yardımcı olan oylama.
Hikaye
Görsellerle desteklenmiş şekilli yazılar.
Liste
Bildiğimiz liste.
Sıralı Liste
Sıralı Liste
Caps
Kendi caps'lerinizi oluşturmak için resim yükleyin.
Video
Youtube, Vimeo yada Vine Videoları